SERWISUJEMY I NAPRAWIAMY SKUTERY WODNE SEA DOO

 

Jakie są najczęstsze usterki skuterów wodnych? Z tym pytaniem boryka się wiele osób, które albo posiadają skuter wodny, albo też planują jego zakup. Wychodząc naprzeciw tym oraz innym waszym pytaniom, postanowiliśmy przyjrzeć się jakie najczęstsze usterki mogą wystąpić w skuterach wodnych. Dzięki nam dowiecie się także, gdzie możecie je w Warszawie usunąć.

Jednymi z podstawowych awarii, jakie występują w skuterze wodnym, są awarie silnika. Są one głównie spowodowane:

  • niewłaściwą eksploatacją, na przykład poprzez stosowanie kiepskiej jakości paliwa, niewłaściwych olei silnikowych, oraz braku regularnych przeglądów technicznych.
  • uszkodzenia kadłuba- są one najczęściej spowodowane zbyt brawurowym pływaniem oraz brakiem doświadczenia.
  • awarie układów elektronicznych, spowodowane na przykład dostaniem się do nich wody.
  • awarie układu sterowania.

Warto pamiętać o tym, że im szybciej wykryjemy usterkę w naszym skuterze wodnym, tym lepiej, ponieważ po pierwsze możemy wtedy uniknąć wysokich kosztów naprawy (o ile takowa w ogóle będzie opłacalna), a co najważniejsze poprawimy swoje bezpieczeństwo w czasie pływania. W jaki sposób? Wyobraźmy sobie następującą sytuację: odpływamy na przykład na kilometr od brzegu i nagle nasz skuter zaczyna tonąć. Co prawda zapewne mamy na sobie kapoki, ale po pierwsze narażamy się na wycieńczenie w czasie płynięcia do brzegu, a po drugie, jeżeli zdecydowaliśmy się na pływanie w zimnej wodzie, to dodatkowo na wychłodzenie. To wszystko może sprawić, że nasza zabawa skończy się albo sporymi dla nas wydatkami, albo tragicznie.

Podsumowanie - czy warto oddać skuter do profesjonalnego serwisu skuterów wodnych?

Wielu z was zapewne w tym momencie zastanawia się, w jaki sposób można tego typu przykrych sytuacji uniknąć. Odpowiedź jest bardzo prosta - należy korzystać z pomocy wysokiej klasy serwisu skuterów wodnych. Doskonałym przykładem tego typu serwisu jest serwis i naprawa Skuterów Wodnych Warszawa - Sea Doo, który ma do tego odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, oraz niezbędny do tego sprzęt techniczny. Dzięki nim bez większego problemu możecie uniknąć wielu przykrych konsekwencji, a co za tym idzie cieszyć się z przyjemności pływania własnym skuterem wodnym.

W ramach bieżących przeglądów i napraw oferujemy m.in.:

Wymianę oleju, świec, filtrów i płynów eksploatacyjnych w skuterach wodnych
Remonty silników, skrzyń biegów i przekładni skuterów wodnych
Wymianę zużytych części i konserwację skuterów wodnych
Wymianę śrub napędowych w skuterach wodnych